Naše začátky 

 

Dvacet let ve Dvoře Králové nad Labem provozujeme rodinný HOTEL ZA VODOU www.hotelzavodou.cz s restaurací, rozlehlou zahrádkou, dětským hřištěm, fotbalovým hřištěm, se třemi bazény a umělým jezírkem. Za tu dobu jsme se vypracovali ve špičkové zařízení v oblasti gastronomie a ubytovacích služeb v celém regionu. Důkazem toho jsou tisíce spokojených hostů, které každoročně přivítáme. 

V poslední době jsme si čím dál více uvědomovali, že ve městě i jeho okolí chybí typ ubytování, který je ve světě naprosto běžný. Nadchla nás myšlenka vybudovat hostel zaměřený na mladou generaci cestovatelů, cyklisty a sportovce, který ale zároveň nabídne komfortní ubytování s dostatkem soukromí párům i rodinám s dětmi. U nás si najdu své i hosté na služební cestě. Rádi vyjdeme vstříc i větším kolektivům či teambuildingovým skupinám.

Jako dárek k našemu 20. výročí jsme se proto rozhodli nadělit si dárek v podobě nového lifestylového konceptu ART HOSTEL.

Našim cílem bylo vytvořit bezobslužný hostel s využitím moderních technologií, které hostům maximálně usnadní a zpříjemní pobyt a zároveň zachovali komfort. Od začátku jsme proto měli jasno, že hostel bude bez recepce a k obsluze celé budovy bude hostům sloužit jediný číselný kód.

Když jsme původní měšťanský dům na náměstí T. G. Masaryka v roce 2018 koupili, věděli jsme, že přeměnit ho v ubytovací zařízení moderního střihu nebude jednoduché. Jen pro zajímavost, v desítky let staré budově snad není jediný pravý úhel. Zvolili jsme proto citlivou rekonstrukci, tam, kde to bylo možné, zachovali co nejvíce původních prvků. Například klenuté stropy a odhalené zdivo. Přistavěli jsme zahradní apartmán se střešní terasou, mezi ním a hlavní budovou vznikl útulný venkovní prostor se záhony, zelení a dřevěnou terasou. Rekonstrukce trvala šest měsíců, od ledna do června 2020.

Dali jsme si za cíl, aby každý pokoj měl osobitou atmosféru a byl něčím jedinečný. Vsadili jsme na nadčasovou kombinaci dřeva a kovu, interiéry vybavili jednoduchými, přitom stylovými a moderními doplňky.

V každé fázi rekonstrukce jsme měli na zřeteli jediné přání. Abyste se u nás cítili přirozeně a výjimečně zároveň.   

Jsme přesvědčeni, že si pobyt v ART HOSTELU krásně užijete.

Krásný pobyt přeje,

 

Rodina Bořkových a Eva